تفاوت لینک های فالو و نو فالو چیست؟

در این مقاله سعی شده است  یکی دیگر از جذابیت  های سئو برای شما شرح داده شود. در مقاله سئو کلاه سیاه به شما توضیح دادیم که لینک های فالو و نو فالو به شما کمک می کند تا سئو کلاه سیاه را طوری انجام دهید تا گوگل متوجه آن نشود و شما را جریمه نکند. در ادامه مطالب به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد که لینک های فالو و نو فالو چیست  و چگونه آن را انجام دهید تا گوگل متوجه آن نشود.

 

 لینک های فالو و لینک‌های نو فالو

 

همانطور که می دانید سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بسیار زیادی در کسب و کارتان دارد؛ ولی زمان زیادی را باید برای انجام آن صرف کنید. زمانی که می خواهید این مراحل سریع تر انجام شود باید به سراغ لینک سازی بروید؛ با استفاده از لینک سازی، هم می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و هم می توانید جایگاه خوبی را در گوگل کسب کنید. علاوه بر آن باعث تسریع دسترسی به مطالب سایتتان نیز می شود. لینک سازی از دو بخش لینک سازی خارجی و داخلی تشکیل شده است.

اشنایی با لینک های فالو و نو فالو

 لینک سازی داخلی

 

لینک سازی داخلی به کمک انکر تکست ها( کلمات و کاراکتر های موجود در یک متن که به سایت با متنی دیگر لینک می شود.) و لینک کردن انکر تکست ها به دیگر قسمت های سایت انجام می شود. لینک سازی داخلی باعث می شود تا کاربر مدت طولانی تری را در سایت شما سپری کند و شما رتبه بهتری را در گوگل کسب کنید. وجود مطالب مختلف در سایت و ارتباط دادن متن ها به کمک انتر تکست ها باعث ایجاد لینک سازی داخلی می شود.

 

لینک سازی خارجی

 

لینک سازی خارجی به لینک گرفتن از سایتی است که آدرسی متفاوت با سایت لینک شده دارد؛ گفته می شود. از روش‌ های مختلف می توانید لینک سازی خارجی را انجام دهید؛ مثل (ریپورتاژ آگهی، تبلیغات بنری، گذاشتن لینک سایت در بخش نظرات و…)  همانطور که گفتیم سئو خارجی می‌تواند به سرعت رشد سئو سایت کمک کند.  لینک سازی می تواند باعث انتقال اعتبار سایت لینک  دهنده به سایت لینک شونده شود و گوگل به اعتبار آن توجه بیشتری به سایت لینک شونده کند. اما لینک ها همیشه هم خوب نیستند این که از چه سایتی لینک و اعتبار می گیرید، هم در روند سئو سایت شما تاثیر دارد.  اگر از سایت اشتباهی لینک بگیرید نه تنها تأثیر مثبت نخواهد داشت بلکه باعث پنالتی شدن سایت شما نیز می شود. زمانی که می خواهید به سایت لینک دهید اما از اعتبار سایت شما چیزی با آن تعلق نگیرد؛ باید از لینک های نوفالو استفاده کنید.

 لینک های نوفالو چیست؟

 

لینکی است که با قرار دادن آن در سایتتان و لینک دادن به سایت های دیگر از اعتبار سایت شما به آن تعلق نمی گیرد. همچنین در نحوه نوشتن آدرس آن ، تنها با قرار دادن یک ویژگی یا attributc در آدرس لینک، می توانید آن را از حالت فالو به حالت نو فالو تبدیل کنید. این تغییرات در صفحه نمایش قابل رویت نیستند و تنها برای ربات های گوگل کارایی خواهند داشت.

 

درگذشته پیج رنگ معیاری برای رتبه دادن به لینک ها بوده است اما اکنون domain Authority و page Authority معیار اصلی برای اعتبار دادن به لینک ها می باشد. زمانی که یک سایت از لینک های نو فالو استفاده می کند به گوگل می فهماند که نباید به آن لینک امتیاز اختصاص دهد. سایت هایی که لینک می فروشند، لینک شما را برای مدت زمانی مشخص در سایت خود قرار می‌دهند و پس از سپری شدن زمان مشخص آن را حذف می کنند. گوگل متوجه این موضوع می شود و سایت شما را پنالتی می کند

پس بهتر است از لینک های نو فالو هم برای تبلیغاتان استفاد کنید.

 

 

لینک فالو چیست؟

 

تمامی لینک هایی که تولید می شوند به صورت پیش فرض در حالت فالو قرار دارند. لینک های نو فالو را خودمان با اضافه کردن تگ ایجاد می‌کنیم. همانطور که در ابتدای مقاله به شما توضیح دادیم لینک های خارجی باعث اعتبار سایت شما می شود اما به دلیل حساسیت بالای گوگل به این نوع لینک سازی باید به این نوع توجه ویژه ای داشت.

آیا لینک های نو فالو بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

آیا لینک های نوفالو بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

 

در پاسخ این سوال باید گفت بک لینک های نو فالو هم ،بر سئو سایت تاثیر خواهد گذاشت. با قرار دادن rel = no fohhow در تگ لینک ‌ها فقط مانع انتقال اعتبار به سایت لینک شده می شوید؛  در نتیجه لینک نوفالو هم مانند لینک های فالو بر سئو سایت تأثیر مثبت می‌گذارد. توجه داشته باشید که گوگل به لینک‌ های نو فالو دسترسی دارد اما اعتباری از سایت میزبان شامل آن نمی ‌شود؛ پس تاثیر مثبت خود را می گذارد.

 

چرا نباید تمام لینک های خود را به صورت فالو قرار دهیم؟

 

اگر شما تمام لینک های خود را به صورت فالو قرار دهید گوگل احساس می ‌کند که هدف شما از این کار فروش بک لینک است و سایت شما را اسپم خواهد کرد. لینک گرفتن از سایت های غیر مرتبط و اسپم باعث پنالتی شدن سایت شما می شود؛ پس توجه کنید که از چه سایتی لینک می گیرید. برای این که متوجه شوید چه سایتی برای گرفتن لینک برای شما مناسب است بهتر است به میزان پیج آتوریتی سایت که معیاری برای سنجش اعتبار وب سایت مورد نظر شماست توجه کنید. اگر پیج آتوریتی سایت پایین بود هرگز از آن سایت بک لینک نگیرید حتی اگر این لینک ‌ها به صورت نو فالو قرار گیرند تاثیر خود را خواهند گذاشت.

 

چه زمانی از لینک فالو استفاده کنیم؟

 

لینک دهی به صورت فالو اگر درست انجام شود درسئو سایت بسیار موثر است که به گوگل می‌ فهماند محتوای سایتی که به آن لینک داده اید را تایید می کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید از لینک های فالو در سایت خود استفاده کنید تا بتوانند رتبه بالایی برای سئو سایت خود بگیرید.

 

 

 چه مواردی باعث می‌شود تا از لینک های فالو استفاده کنیم؟

 

_ لینک فالو دادن به سایتی که مطالب مشابه مطالب سایت ما دارد.

_ لینک دادن به سایتی که مطالب مفیدی برای مخاطبان ایجاد کرده است.

_  لینک سازی داخلی و دادن لینک فالو به صفحات دیگری از سایت خودمان .

 

 

 

چه زمانی از لینک‌های نوفالو استفاده کنیم ؟

 

_ زمانی که می خواهیم به سایتی با مطالب غیرمرتبط لینک دهیم.

_  وقتی که فعالیت سایت شما فروش لینک به صورت اسپانسری است.

_  زمانی که می خواهید از لینک های وابسته استفاده کنید.

_ هنگامی که محتوا توسط کاربران تولید می شود.

بهتر است این مدل لینک سازی ها را به صورت نو فالو انجام دهیم.

چه زمانی از لینک های فالو و نوفالو استفاده کنیم؟

هرچند استفاده از لینک های فالو بهتر است اما گاهی مجبور می شویم از لینک های نو فالو استفاده کنیم. در مطالب زیر به چهار مورد از آن ها اشاره می‌کنیم :

 

_ جلوگیری از هرزنامه نویسان: زمانی که صفحات شما به یک وب سایت اسپم لینک شده باشد و یا در قسمت نظرات به سایت اسپمی لینک داده باشند بهتر از کد No follow برای آن استفاده شود.

 

 

_ استفاده نکردن از بک لینک های پولی: بهتر است برای تاثیر بیشتر بر روی گوگل از لینک های نوفالو برای تبلیغات استفاده کنید.

 

 

_ از تکرار محتوا بپرهیزید: اگر در صفحات خود دو لینک مختلف به یک صفحه داخلی و خارجی داده ‌اید و از انکرتکست های متفاوت استفاده کرده اید؛ بهتر است یکی از آن ها را با کد No follow  استفاده کنید. هرگز در سایت خود از لینک دادن یک صفحه با دو انکرتکست متفاوت استفاده نکنید.

 

 

_ از کاهش اعتبار خود جلوگیری کنید: با استفاده زیاد از لینک های خارجی ، لینک های خوبی از دیگر سایت ها دریافت می کنید. به این نکته نیز توجه کنید که دارید ؛اعتبار زیادی را صرف دیگر سایت‌ ها نیز می کنید. شما می توانید با استفاده از کد نوفالو از کاهش اعتبار خود جلوگیری کنید.

 

 

 

آیا در لینک سازی داخلی احتیاجی به استفاده از لینک های نو فالو است؟

 

در لینک سازی داخلی به هیچ وجه احتیاجی به استفاده از تگ های نو فالو نیست؛ فقط زمانی در لینک سازی داخلی از آن استفاده می کنیم که صفحه داخلی سایت ما توسط تگ No index  و Robots txt از دسترس گوگل خارج شده باشد.

 

 

 

 

چگونه فالو بودن و نو فالو بودن لینک ها را تشخیص دهیم؟

 

به دو روش زیر قابل تشخیص است .

view source در mozila و chrome

 

با راست کلیک بر روی صفحه و انتخاب گزینه view source می توانید تمامی کد های هر صفحه از سایت را دید. با فشردن  کلید های F + ctrl کلمه No fohhow  را وارد کنید و تمامی تگ های نو فالو را مشاهده کنید.

 

ابزار آنلاین No follow tools

 

با استفاده از ابزار آنلاین No follow tools می توانید تمامی لینک های  خارجی ، داخلی و نو فالو را مشاهده کنید؛ فقط کافی است آدرس و URL سایت را وارد کنید.

 

کلام آخر

 

در این مقاله سعی شد لینک سازی به صورت فالو و نو فالو به طور کامل برای شما توضیح داده شود و تمامی سوالاتی که در ارتباط با این موضوع ممکن بود برای شما ایجاد شود پاسخ داده شد.همچنین شما متوجه شدید که هر لینک سازی ای که به صورت فالو انجام شود باعث انتقال اعتبار سایت میزبان به سایت لینک شونده می شود مگر این که به صورت نو فالو از آن استفاده شده باشد. به این موضوع نیز دقت کنید  که تمامی لینک ها به صورت پیش فرض در حالت  فالو قرار دارند و با استفاده از تگ  No follow  از حالت فالو به نو فالو تبدیل می گردند. درمقالات جذاب بعدی همراه ما باشید.

4.6/5 - (209 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *