نکات کلمات کلیدی

 

در این مقاله سعی شده است در مورد جزئیات کلمات  کلیدی ، محل قرار گیری آنها ونحوه قرار گیری کلمات کلیدی در یک یا چند صفحه  به طور کامل برای شما توضیح داده شود. همراه ما باشید تا در این مقاله به سوالاتی نظیر : (نکات کلمات کلیدی در سئو؟ و اینکه چگالی کلمات کلیدی چیست ؟ چرا تکرار کلمات کلیدی اشتباه است و از آن ها نباید زیاد استفاده کنیم؟ چگونه کلمات کلیدی LSI  را برای سئو گروه بندی کنیم ؟ و اینکه کلمات کلیدی چه هستند و چگونه میتوانیم آن ها را پیدا کنیم ؟ ) پاسخ دهیم .

چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی یکی از معیار های موتور جستجوی گوگل برای بررسی صفحه ی مورد نظر شماست. در گذشته، هرچه از کلمات کلیدی بیشتر استفاده می کردید؛ جایگاه بهتری نیز در گوگل کسب می کردید اما سایت ها از این موضوع سواستفاده کردند و محتوای بی کیفیت و بی معنایی را تولید کردند بدون اینکه ارزشی داشته باشند اما چون از کلمات کلیدی زیادی استفاده شده بود، رتبه خوبی را کسب می کردند؛ تا این که گوگل الگوریتم پاندا را ایجاد کرد و آن ها را به عنوان اسپمر معرفی کرد . این روش دیگر فایده ای نداشت و سایت ها باید از کلمات کلیدی به جا وبه اندازه در متن هایشان استفاده می کردند تا علاوه بر گوگل ، حوصله ی کاربران  نیز سر نرود . فکر می کنم دیگر به پاسخ سوال این که چرا تکرار زیاد کلمات کلیدی اشتباه است رسیده باشید.

چگالی کلمات کلیدی را چگونه محاسبه کنیم؟

در واقع چگالی کلمات کلیدی، شامل نسبت ضرب تعداد کلمات کلیدی در تعداد کلمات عبارت به روی کل کلمات متن است که  درصد آن را محسبه می کنند.

100  *  کل کلمات متن  /    (تکرار کلمات کلیدی   *   تعداد کلمات عبارت )

خروجی فرمول بالا چگالی یک عبارت را مشخص می ‌کند ؛ به عنوان مثال : اگر یک متنی 5 کلمه کلیدی داشته باشد و این کلمه 5 مرتبه تکرار شده باشد در حالی که مجموع کل کلمات 500 باشد ؛ چگالی عبارت  کلیدی برابربا  5 درصد است.

بهترین چگالی کلمات کلیدی

بهترین چگالی ای  که برای کلمات کلیدی در نظر گرفته می‌ شود بین یک تا سه کلمه است . در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی، تنها یکی از آیتم‌ هایی است که گوگل برای رتبه بندی وبسایت ها در نظر می‌ گیرد.

 چرا چگالی کلمات کلیدی در سئو اهمیت دارد؟

چگالی کلمات کلیدی درسئو از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است؛ چرا که گوگل، بهترین محتوا و وبسایت را دوست دارد و به مخاطبانش نشان می دهد.  برای این که گوگل متوجه شود محتوای شما چیست ؛ باید کلمات کلیدی درستی را استفاده کنید و سعی کنید که تراکم کلمات کلیدی در متن را رعایت کنید؛ زیرا ازدیاد کلمات کلیدی، موجب آزار خواننده می ‌شود. بهترین  محتوا از نظر گوگل، محتوای خوانا و مرتبط است. استفاده نا به جا از کلمات کلیدی متن را دشوار و نا خوانا و بی معنی می کند . در نتیجه شما امتیاز این آیتم را از دست می ‌دهید.

محل قرارگیری کلمات کلیدی

هر چه کلمات کلیدی به ابتدای متن شما نزدیک تر باشند ،  بیشتر مورد توجه گوگل قرار می ‌گیرند.  فرض کنید متنی دو هزار کلمه دارد ؛ اگر اکثر کلمات کلیدی آن را در پانصد کلمه اول استفاده کنید، برای شما سودمند تر است تا این که در انتهای آن، به کار گرفته شود.

باید برای هر کلمه کلیدی یک صفحه جدا درست کنیم یا همه ی  آن ها را در یک صفحه قرار دهیم ؟

یکی از روش هایی که برای یافتن پاسخ این سوال می توانید انجام دهید؛ این است که با تیتر های مختلف کلمات کلیدی مورد نظر را سرچ کنید وعملکرد رقبای خود که نتیجه بخش بوده اند را در صفحات مشابه مشاهده کنید؛ و شما هم از آن روش استفاده کنید. یکی از ایرادات این روش این است که شما نمی ‌توانید همه وبسایت ها را بررسی کنید. شما می توانید با مشخص کردن موضوع اصلی برای هر کلمه کلیدی ، صفحه با بالاترین رده مرتبط با کلید واژه و کلمات کلیدی، که بیشترین ترافیک را دارند انتخاب کنید .  پس اگر زیر مجموعه ی موضوع اصلی ما بود در یک صفحه قرار می‌گیرد و اگر موضوع متفاوتی از موضوعات نوشته ما داشت، آن را در صفحه ای جدا قرار می دهیم .

گروه بندی کلمات کلیدی بر اساس هدف جستجو

گروه بندی کلمات کلیدی بر اساس هدف جستجو و این موضوع که آن ها را با هم در یک صفحه قرار دهیم یا این که در صفحاتی جدا باشند، تاثیرگذار است. در این دسته بندی شما باید دقت کنید که مخاطبان از سرچ یک کلمه چه اهدافی دارند؟  آیا می خواهند خرید کنند و یا به دنبال کسب اطلاعات هستند؟ اگر سایت شما یک سایت اطلاعاتی است، با دانستن هدف مخاطب می توانید تصمیم بگیرید که مطالبتان را در یک وبلاگ پست کنید یا در صفحه فروش محصولات قرار دهید. اگر مخاطب شما به دنبال خرید موبایل است ؛ باید او را به صفحات فروشگاه ارجاع دهید نه این که از نحوه تعمیر کردن موبایل برای او بگویید . نتیجه می‌ گیریم دانستن هدف مخاطب در ارتباط با این موضوع بسیار تاثیر گذار است.

گوگل مقصد مخاطب را بهتر از هر کسی می داند؛ برای همین اولین نتایج جستجوی کلید واژه، معیاری برای تصمیم گیری شما خواهد بود.

گروه بندی کلمات کلیدی بر اساس ارزش کسب و کار

در این دسته بندی به سه دسته از واژه ها بر می خوریم .

  • کلمات کلیدی توفو
  • کلمات کلیدی موفو
  • کلمات کلیدی بوفو

کلمات کلیدی توفو بیشترین ترافیک را دارند اما مخاطبان آن فعلاً قصد خرید ندارند . کلید واژه های موفو و بوفو ترافیک کمتری دارند اما احتمال خرید کردن و مشتری شدن آن ها بیشتر است ؛ این طرز فکر سنتی، از نظر ما درست نمی باشد چراکه شما می توانید مرحله به مرحله یک فرد ناآگاه را که فعلا قصد خرید ندارد، متقاعد کنید که خرید انجام دهد و او را به مشتری تبدیل کنید . کاری که بازاریابان انجام می دهند؛ آن ها، با روش‌ های توفو، موفو و بوفو پیش نمی‌ روند؛ بلکه معتقدند مشتری هایی که به سختی به مشکلات خود آگاه است را نیز باید به صفحه خرید هدایت کرد.

دومین مورد این است که تشخیص بعضی ازکلمات  توفو ، موفو و بوفو برای افراد مشکل است به همین دلیل بهتر است کلمات کلیدی بر اساس مسیر خرید ترتیب بندی شوند و یا این که از نظر سنجی استفاده کنید و از کاربران بخواهید به مطالب  شما نمره بدهند که باعث مشخص شدن ارزش کلید واژه ها می شود. این موضوع ارتباط مستقیم با این دارد که چگونه محصولاتتان را در محتوایتان  معرفی می کنید.

5 نکته برای تحقیق بهتر کلمات کلیدی

  • قبل از تحقیق در مورد محدوده خود تصمیم بگیرید.
  • هنگامی که در جستجوی کلمات کلیدی به مشکل خوردید، می توانید به راحتی از موضوع خارج شوید و بدون اینکه بدانید به دنبال چه چیزی هستید، کلمات کلیدی دیگر را ببینید..
  • فقط به جستجوهای ماهانه نگاه نکنید - هدف کلیدی است.
  • رقبایتان را زیر نظر بگیرید.
  • به طور جدی از جستجوگر گوگل استفاده کنید.

کلمه کلیدی LSI چیست؟

این که فکر ‌کنید چند مقاله بنویسید ودر آن از کلمات کلیدی مهم، پر جستجو و پر رقابت به صورت مکرر استفاده کنید؛ پس محتوای مفید و با ارزش تولید کرده اید که هم گوگل و هم مخاطبان آن را دوست دارند، سخت در اشتباهید!. دیگر این روش منسوخ شده و کیلویی ریختن کلمات کلیدی در متن کارایی ندارد و به صورت معکوس عمل می‌کند.  پیشنهاد مجموعه تخصصی سورسیو به شما، این است که از کلمات LSI استفاده کنید.

کلمات کلیدی LSI چیست؟

کلمات LSI به کلماتی گفته می شود که با یک مفهوم یا عبارت خاص ارتباط معنایی دارند؛ دقت کنید نمی‌گوییم مترادف هستند بلکه ارتباط معنایی بین آن ها وجود دارد.

پیدا کردن کلمات کلیدی LSI

برای پیدا کردن کلمات کلیدی LSI   شما می توانید کلمه کلیدی مورد نظرتان را در گوگل سرچ کنید و پیشنهاد هایی که گوگل نشان می‌دهد را، به عنوان  کلمات LSI استفاده کنید. استفاده کردن از کلمات کلیدی LSI ، باعث می‌شود هم از نظر سئو و هم از نظر تولید محتوای ارزشمند رتبه خوبی را در گوگل کسب کنید.

کلام آخر

در مطالب بالا، چگالی کلمات کلیدی و نحوه پیدا کردن جایگاه لینک وبسایت مان را در صفحات گوگل برای شما توضیح دادیم و از اهمیت رعایت آن صحبت کردیم . برای سئو سایت موفق و کسب درآمد از این راه، بهتر است تمامی نکاتی که در این مقاله و مقاله ی کلمات کلیدی درآمد زا برای شما ذکر کرده ایم را اجرا کنید.

همچنین این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی  LSI،جای کلمات کلیدی  اصلی را نمی گیرند ؛ چرا که فقط می توانند کامل کننده کلمه هدف شما باشند . مجموعه تخصصی سورسیو آماده ارائه انواع خدمات وبلاگ و وبسایت به شما مدیران و همکاران محترم می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید .