سئو کلاه سفید چیست؟

میتوان سئو کلاه سفید را این گونه تعریف کرد، یک روش و استراتژی است که برای بهینه سازی سایت باید انجام دهید، در این روش کاری که شما انجام می دهید بهترین نتیجه را برای شما و کاربران خواهد داشت و جزو قانونی ترین تکنیک ها است که گوگل مخاطبان را به استفاده از این روش تشویق میکند .
برای این کار شما باید طوری عمل کنید که تولید محتوا فقط در راستای نیاز کاربران باشد.زمانی که هدف شما و نیاز مخاطب در یک جهت باشد شما قدمی در راستای سئو کلاه سفید برداشته اید. شما در سئو کلاه سفید باید با توجه به راهنما ی قوانین گوگل سایت را برای موتور های جست وجو و کاربران بهینه کنید ، همچنین سعی کنید محتوایی که تولید می‌کنید برای رفع نیاز و رسیدن به پاسخ کاربران تاکید داشته باشد.

محتوا ی مفید و مناسب هدف اول و آخر ما و گوگل است ولی باید این موضوع را در نظر بگیریم که الگوریتم های گوگل انسان نیستند تا درک درستی از این موضوع داشته باشند پس باید از این موضوع استفاده کنید و با توجه به الگوریتم های گوگل و رعایت قوانین گوگل محتوا را سئو کنید تا در نتیجه هر چه مفید تر به دست مخاطبان گوگل برسد .

در این مقاله ما سعی داریم سئو کلاه سفید را به صورت خلاصه و قابل فهم برای شما آموزش دهیم این آموزش ها به چه کسانی کمک می کنند؟

  • کسانی که تازه وارد عرصه سئو شده اند
  • کسانی که به فکر توسعه سایت و درامد خود هستند
  • کسانی که تقاضای گرفتن سئو برای وب سایت خود را دارند
  • کسانی که به فکر توسعه وب سایت خود هستند
  • و...

برای انجام سئو کلاه سفید اقداماتی باید انجام دهیم که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم .
باید هدف خود و راه رسیدن به آن را مشخص کنید و در جهت پیش برد آن تلاش کنید .
از کلمات کلیدی استفاده کنید ولی این که چگونه شروع کنیم ،از کجا شروع کنیم و چگونه تمام کنیم همه قوانین خاص به خودش را دارد.
باید یک تولید محتوای قوی و ارزشمند داشته باشیم، یکی از موارد مهمی که برای تولید محتوای مفید میتوانیم انجام دهیم ، قرار دادن لینک های مختلف است به طوری که کاربر گمراه نشود وبه نوعی سئو داخلی انجام دهیم .
شما با استفاده از لینک های خارجی بیشتر می توانید توجه و اعتماد گوگل و کاربران را جلب کنید.

تعریف سئو کلاه سفید

پس نتیجه می‌ گیریم سئوکلاه سفید مجموعه ای از تکنیک ها و استانداردهای اصولی است که برای جذب دائمی کاربران استفاده می‌شود که زمان بر می باشد و این بهترین نوع سئو است ،شما با استفاده از این تکنیک ها می توانید هم زمان هم رضایت کاربران و هم گوگل را کسب کنید . اما کسب رضایت گوگل که از الگوریتم‌ های خاصی تبعیت می‌کند مصادف با این موضوع نیست که اگر مطالب و تولید محتوای ما برای کاربران مفید است برای گوگل هم نیز مفید نشان داده شود ،زیرا گوگل با استفاده از ربات این کار را انجام می ‌دهد که برایش قابل فهم نیست.
شما با استفاده از مواردی که پیش تر گفته شد به صورت طبیعی می ‌توانید جذب ترافیک بالا داشته باشید اگرچه طولانی ‌مدت است اما همیشگی است.
این نوع سئو چون به صورت طبیعی و اصولیی است و از قوانین گوگل تبعیت می کند ، شامل جرایم گوگل نمی‌ شود و این موضوع باعث سئو کم خطر و کم هزینه تر برای شما می شود، در نتیجه میتوانید حمایت موتورهای جست و جو را به همراه داشته باشید.

برای داشتن ترافیک بالا چه اقداماتی باید انجام دهیم؟
  • برای داشتن ترافیک بالاتر می توانید از آدرس صفحات کوتاه و خوانا استفاده کنید. بهتر است از حروف معادل انگلیسی استفاده کنید و از فارسی استفاده نکنید.
  • برای ادرس صفحات سایت از فاصله استفاده نکنید.
  • هواره باید سعی کنید مطالب قدیمی سایت خود را بروزرسانی کنید و یا مطالبی که دیگر ارزش بروزرسانی را ندارند، بازنویسی کنید.
  • استفاده چند رسانه ای در وبسایت شما تاثیر بسزایی در انجام سئو کلاه سفید خواهد داشت؛ استفاده از تصاویر، فیلم ،فایل های صوتی ،ویدیو و کلیپ ها تاثیر شگفت انگیزی را در سایت شما به جا می گذارد.

مهم ترین تکنیک های سئو کلاه سفید

یکی از مهم ترین تکنیک های سئو کلاه سفید می توان به سرعت بازدید سایت اشاره کرد که از فاکتورهای اصلی رتبه بندی سایت شما است.
همچنین استفاده از تصاویر و بهینه سازی آن، مسئله ی مهمی است که باید به ان پرداخت. سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که بکر باشد وکپی شده نباشد .
اولین چیزی که نظر مخاطب را جلب میکند تصاویری می باشد که مرتبط با موضوع سایت باشند. ولی چون تصاویر حجم بالایی می‌گیرد و باعث کاهش سرعت وب سایتتان می‌شوند باید با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص حجم ان ها را پایین بیاورید.
شما می توانید از دیگر شبکه ‌های اجتماعی در سایت خود استفاده کنید که با این کار باعث به اشتراک گذاشتن بیشتر وب سایتتان می شوید.
لینک های خراب را از سایت خود حذف و یا ویرایش کنید،این کار به سئو کلاه سفید کمک می‌کند . وجود لینک های خراب شما را در خطر جدی قرار می ‌دهد و ممکن است به خاطر استفاده از لینک های خراب شما را متهم به استفاده از سئو کلاه سیاه و یا کار غیر قانونی کنند.
همکاری شما با یک متخصص وب کمک می‌کند تا شما نقشه سایت خود را به درستی چارت بندی کنید که به ربات های موتور جست و جو دست رسی سریع تر را می دهد و باعث درست انجام شدن سئوکلاه سفید می شود .
همچنین شما مدام باید رقبای خود را بررسی کنید که این موضوع باعث می‌شود اگر در زمینه ای رقبای شما از ترندهای خاصی استفاده می‌ کنند شما آگاه شوید،هرچند که شما به سایت و محتوای خود مطمئن هستنید این بررسی لازم است.
امروزه استفاده از بخشی برای گفت و گوی دیگر مخاطبان با هم و تبادل اطلاعات و تجربه هایشان بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، این قابلیت که نظرات دیگر کاربران را بدانی و به تبادل تجربه‌ های آن ها بپردازی( که این خود نوعی از بازار یابی دهان به دهان که بهترین نوع بازار یابی است.) برای جلب توجه مشتریان تاثیر به سزایی برای انتخاب درست دارد.