سئو داخلی

 

اگر با مفهوم سئو و اینکه سئو چیست؟ آشنا شده باشید بهتر است که انواع سئو و تفاوت های آن هارا بدانید تا برای سئو وبسایتتان مسلط تر عمل کنید.سئو داخلی ارتباط بین سایت را مدنظر قرار می دهد و باعث ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف وبسایت میشود.

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی ارتباط بین سایت را مدنظر قرار می دهد و باعث ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف وبسایت میشود که در نتیجه به یکپارچه سازی وبسایت شما منجر میشود.

شاید بپرسید که چطور میتوانیم بخش های وبسایت خود را به هم مرتبط کنیم؟

جواب آن ساده است با لینک سازی داخلی..!

با لینک کردن یک مقاله و مطالب خود به بقیه مقالات وبسایتتان باعث ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف وبسایت می شوید که به سبب آن مورد توجه بیشتر موتور جستجوی گوگل قرار می گیرید که میتواند به بهبود رتبه شما در صفحات نتایج گوگل شود.

 

نکاتی که باید برای لینک سازی داخلی رعایت کنید:

لینک های داخلی که در صفحه خود استفاده می کنید نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد.

برای لینک کردن یک عنوان به یک مقاله دقت کنید که عنوان صفحه ای که میخواهید لینک کنید با آن جمله لینک شده، یکی باشد. برای مثال عنوان سئو داخلی را به صفحه سئو خارجی (!!!) لینک نکنید تا ارتباط موضوعی بین صفحات برقرار شود.

نکات کلیدی سئو داخلی | چه کنیم که مورد توجه گوگل قرار بگیریم؟

 

تا اینجا با کلیات سئو داخلی آشنا شدید و متوجه شدید که برای رعایت تکنیک سئو داخلی، مهم ترین اصل، ایجاد ارتباط میان بخش های مختلف وبسایتتان است؛ اما فاکتور های دیگری هستند که بر سئو داخلی و رتبه بندی وبسایت شما تاثیرگذارند:

 

سازماندهی طرح مطلوب وبسایت

یکی از فاکتورهای مهم و اصلی سئو داخلی، یکپارچه بودن و مطلوب بودن طراحی و شمایل وبسایت شما است.برای وبسایت خود از منو و دسته بندی و… استفاده کنید و سعی کنید در طراحی آن از بخش بندی های مختلف استفاده کنید. برای مثال عناوین و بخش هایی که اهمیت بیشتری دارند در صدر این دسته بندی قرار بگیرند و بقیه بخش ها نیز ( به ترتیب اهمیت) بعد از آن بیایند.

 

مشخص کردن هسته وبسایت

همانطور که اشاره شد وبسایت شما از بخش های مختلفی ساخته شده که بعضی از این بخشها نسبت به بقیه از اهمیت بیشتری برخوردارند؛ این بخش ها باید در اولویت قرار بگیرند و باید اهمیت این بخش هارا با لینک سازی داخلی زیاد، به گوگل بفهمانید.

 

 

یکی دیگر از کارهایی که میتوانید برای مشخص کردن اهمیت یک بخش انجام دهید این است که در وبسایت خود از قسمت پربازدید ترین ها یا جدید ترین ها استفاده کنید و صفحه های دیگر را  به صفحه مطلوب خود، پیوند دهید؛ انجام این کار نه تنها باعث شناساندن قسمت های مهم وبسایت به گوگل و کاربران می شود، بلکه منجر می شود که بازدید صفحه شما و البته مدت زمانی که کاربر در وبسایت شما باقی میماند افزایش یابد که این امر نیز، به بهبود رتبه شما در نتایج صفحات گوگل می انجامد.

حال که با کلیات طرح وبسایت در سئو داخلی آشنا شدید باید با جزئیات سئو داخلی که مربوط به رعایت نکاتی مهم در تولید محتوا وبسایت است نیز، آشنا شوید.

نکاتی که رعایت آنها بر سئو داخلی تاثیرگذار است

  • مقدار محتوامقدار محتوایی که برای وبسایت خود تولید میکنید بسیار اهمیت دارد؛ این محتوا نباید کوتاه باشد چرا که محتواهایی که از کلمات بیشتری برخوردار باشند از نظر گوگل بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.
  • انتخاب هوشمندانه کلمه کلیدیبرای انتخاب کلمه کلیدی، باید دقت کنید که کلمه ای را انتخاب کنید که در متن از بقیه کلمات بیشتر استفاده شده چرا که این کار به ایجاد ارتباط بین کلمه کلیدی و متن، بسیار کمک می کند.
  • استفاده هوشمندانه از کلمه کلیدی این که از کلمه کلیدی خود نسبت به بقیه کلمه ها در متن باید بیشتر استفاده کنید درست است اما این استفاده، نباید بیش از حد باشد چرا که کیفیت محتوای شما را کاهش می دهد.
  • سرعت بارگذاری وبسایت سرعت باز شدن وبسایت شما، برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو، اولویت مهمی در سئو به شمار می رود.
  • آپدیت مداوم محتوامحتوایی که در وبسایت خود استفاده می کنید باید دائم مورد به روزرسانی و بررسی شما قرار بگیرد تا محتوایی به روز و دست اول را به کاربران ارائه دهید و باعث جلب توجه گوگل شوید.
  • در انتخاب سرفصل دقت کنیدبرای انتخاب تیتر مقاله خود سعی کنید عناوینی را قرار دهید که حس می کنید بیشتر مورد جستجو قرار می گیرد.
  • استفاده اصولی از تگ های ……..,H1,H2یکی دیگر از نکات مهم در سئو داخلی، استفاده اصولی از تگ های عنوان ها است. برای تیتر اصلی از H1، تیتر های مهم و ثانویه از H2، و بقیه تیترها که از نظر شما نسبت به بقیه، از اهمیت کمتری برخوردار است را به ترتیب …,H3,H4 اولویت بندی کنید.
  • استفاده صحیح از عکس در مطالب و محتوای خود، سعی کنید حداقل یک عکس را استفاده کنید چون این کار علاوه بر اینکه مورد توجه گوگل قرار می گیرد، از خسته کننده شدن متن شما جلوگیری می کند و در نتیجه باعث رضایت بیشتر کاربران و بهبود رتبه وبسایت می شود. البته استفاده ازعکس نکاتی دارد که رعایت آن ها بسیار حائز اهمیت است: برای عکس های خود از Alt و تیتر استفاده کنید چرا که این کار باعث می شود که عکسهای مطلب شما نیز، در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده شود و به سئو وبسایتتان کمک زیادی می کند.
  • رعایت اگوریتم های گوگل قطعا مهم ترین اصل در سئو، رعایت الگوریتم ها و معیارهایی است که گوگل به آن ها توجه می کند.

اگر میخواهید با این الگوریتم ها و انواع آن به طور کامل آشنا شوید، پیشنهاد میکنیم مقاله همه چیز درباره الگوریتم های گوگل را مطالعه کنید.

کلام آخر

اگر بخواهیم به صورت جمع بندی و یک نکته کلی سئو داخلی را بیان کنیم، این طور می گوییم که سئو داخلی، اقداماتی است که انجام دادن آنها میتواند رتبه وبسایت شما را به طور چشم گیری افزایش دهد پس سعی کنید طبق نکات و فاکتورهایی که گفته شد عمل کنید و با لینک دهی داخلی و مشخص کردن مهم ترین قسمت های وبسایت و با دسته بندی دقیق و هدفمند وبسایت خودتان را یکپارچه کرده و به یکنواخت شدن آن کمک کنید.

سوالات متدوال

این تکنیک سئو، با چه عناوین دیگری مطرح می شود؟

سئو داخلی، با عناوین سئو آن پیج (On-Page Seo) و سئو آن سایت (On-Site Seo) نیز گفته می شود که سئو آن پیج متداول تر است.

چرا به آن سئو داخلی می گویند؟

همانطور که توضیح داده شد و حتما خودتان می دانید، چون در این تکنیک، هدف یکپارچه شدن و بهتر شدن طراحی و محتوای وبسایت است و با درون مایه وبسایت در ارتباط است، به آن سئوی داخلی می گویند که برای پیشرفت و بهبود رتبه در موتور جستجوی گوگل، از مهم ترین تکنیک های سئو به شمار می رود.

چرا برای عنوان موتور جستجو فقط از گوگل نام می برید؟ گوگل که تنها موتور جستجو نیست؟!

در جواب باید بگوییم که امروزه  درصد بسیار زیادی از مردم از گوگل استفاده می کنند و گوگل در جستجوهای ما، نقش اصلی را ایفا می کند؛ البته از بقیه موتور های جستجو (بینگ، یاهو و…) هم استفاده می شود ولی درصد آن بسیار کم است و سال به سال در حال کاهش است پس در نتیجه موتور جستجوی معیار برای سئو، گوگل است.(سئو=گوگل)