لینک خارجی چیست؟

 

پیوند خارجی، هایپرلینکی است که از یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگر اشاره می‌کند که به آن پیوند خروجی نیز می‌گویند.

این به سادگی به این معنی است که  وب سایت دیگری برای شما یک پیوند خارجی به سایت شما در نظر گرفته است. همچنین، اگر به  وب سایت دیگری وارد می‌شوید، آن نیز یک پیوند خارجی به سایت شما در نظر گرفته است.

 

چرا لینک های خارجی مهم هستند؟

 

پیوندهای خارجی مهم هستند زیرا بر قدرت رتبه بندی تأثیر زیادی دارند.

اگر یک وب سایت دارای انتخاب خوبی از لینک های خارجی با کیفیت بالا از منابع معتبر و محبوب باشد، این امر باعث افزایش اعتبار آن می شود.

این به نوبه خود باعث می شود که وب سایت در SERP رتبه بالاتری داشته باشد و رتبه بالاتر به معنای دید بهتر صفحه، افزایش شانس کلیک کاربران، ترافیک بیشتر و نرخ تبدیل بالاتر است.

اساسا، لینک های خارجی خوب می توانند پتانسیل سایت شما را تغییر دهند.

لینک خارجی

چگونه لینک های خارجی خود را بهینه کنیم؟

 

در حالی که پیوندهای خارجی می توانند عملکرد وب سایت شما را به شدت افزایش دهند، چند روش برتر وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید تا بیشترین بهره را از پیوندهای خود ببرید.

 

  • اطمینان حاصل کنید که هر پیوند خارجی که استفاده می کنید با محتوای خود مرتبط باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که پیوندی که پیوست می‌کنید به سایتی مبهم مرتبط نباشد.
  • اطمینان حاصل کنید که از متن لنگر ساده، کوتاه و آسان برای خواندن استفاده می کنید.
  • پیوسته پیوندهای خود را به روز کنید.
  • هنگام پیوند دادن به وب سایت دیگری، مطمئن شوید که در یک برگه جدید باز می شود.
  • زیاده روی نکنید، پیوندهای خارجی باید به طور طبیعی یکپارچه شوند. بازدیدکنندگان خود را با پیوندهای زیاد بمباران نکنید، این برای UX (تجربه کاربر) عالی نیست.

 

چیزهایی که باید مراقب باشید

 

در حالی که برخی از بهترین شیوه ها وجود دارد که باید به آنها پایبند باشید، مواردی نیز وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

 

لینک ها را نخرید

این ممکن است وسوسه انگیز باشد اما در دراز مدت برای شما سودی نخواهد داشت. در واقع، در قالب آپدیت پنگوئن با یک پنالتی گوگل مواجه خواهید شد، و این می تواند یک وب سایت را خراب کند و شاهد سقوط شدید شما در رتبه بندی باشید.

 

از Link Farms استفاده نکنید

اینها با خرید لینک ها دست به دست می شوند و گوگل به آنها نگاه محبت آمیزی ندارد. با استفاده از آنها، وب سایت شما از فهرست خارج می شود. فقط انجامش نده.

 

در پیوندهای محارم شرکت نکنید

ایجاد شبکه ای که فقط به خود پیوند می دهد، راه مطمئن دیگری برای ایجاد مشکل در وب سایت شما است. باز هم، این باعث می‌شود که شما با یک جریمه Google یا حتی بدتر از آن کاملاً از فهرست خارج شوید – و بازگشت از آن سخت است.

 

چند راه برای ایجاد پیوندهای خارجی

 

راه های زیادی وجود دارد که می توانید شبکه پیوندهای خارجی خود را ایجاد کنید.

 

  • سعی کنید با وب سایت های دیگری که محتوای مشابه با وب سایت شما دارند ارتباط برقرار کنید و پیوندهای آنها را در محتوای خود ادغام کنید. با این حال، شرکت ها را اسپم نکنید، این یک استراتژی موثر نیست و در واقع آنها را خاموش می کند.
  • یک پست مهمان در یک وب سایت با محتوای مشابه بنویسید و پیوندی به آن در وب سایت خود ارائه دهید.
  • در یک وب سایت، تجربه خود را با یک نام تجاری یا محصول توضیح دهید. این یک راه عالی برای ایمن سازی یک پیوند خارجی جدید است.

 

آیا برای تدوین یک برنامه برای ایجاد روابطی که برای استراتژی ساخت لینک شما مفید باشد به کمک نیاز دارید؟ ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

 

برای سازماندهی یک جلسه استراتژی رایگان با ما تماس بگیرید تا شما را در مسیر درست قرار دهیم. اگر کاری که انجام می شود را دوست دارید، می توانیم شما را با یکی از تیم های بسیار توصیه شده خود برای اجرای طرح شخصی شما جفت کنیم.

امتیاز بدهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *