در این مقاله سعی شده است از استراتژی تا آنالیز و هدف تولید محتوا را برای شما شرح دهیم. چیزی که در قرن ۲۱ با وجود همه تکنولوژی ها اهمیت دارد؛ این است که خود را به روز و آپدیت نگه دارید. امروزه با تکیه بر دانش اطلاعات و بهره گیری از آن  این امکان وجود دارد تا رشد کنیم و کسب و کارمان را رشد دهیم. همچنین برای داشتن یک سئو سایت موفق هم حتما باید تولید محتوای درست و اصولی داشته باشید. قبل از هر چیزی ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم؛ تولید محتوا چیست؟  چه محتوایی با کیفیت است؟

تولید محتوا چیست؟

 

تولید محتوا چیست؟

 

تولید محتوا فرآیند تولید ایده های موضوعی می باشد که برای خریداران جذابیت دارد.  می توانید در هر زمینه و در هر ابعادی محتوا های تصویری، نوشتاری، وبلاگ و …تولید کنید.

(محتوا پادشاه است ) شما هم از من این نقل قول از بیل گیتس را شنیده‌ اید. کارشناس تولید محتوا، چه محتوایی را تولید کند که محتوای آن همیشه سبز و باکیفیت باشد، برای گوگل و کاربران جذاب باشد و میل خواندن ادامه مقاله را در کاربران ایجاد کند یکی از نکات قابل توجه برای تولید محتوا است.

تولید محتوا چیست؟

 چرا باید تولید محتوا را جدی بگیریم؟

 

در زندگی روزمره محتوا عضو بزرگی از زندگی ما را تشکیل می‌ دهد باعث می‌شود سرگرم شویم، آگاه شویم و اطلاعات مفیدی را به دست آوریم،  تحت تاثیر احساسات قرار بگیریم، باعث جذب مشتری می شویم و کسب و کارمان را رونق دهیم. شاید تولید محتوا شما را جلو نیاندازد و زمان زیادی را از شما بگیرد؛ اما عدم تولید محتوا می تواند شما را به عقب برگرداند.

 

 

کارشناس تولید محتوا کیست ؟

 

کارشناس تولید محتوا کسی است که می‌ تواند با هنر نویسندگی و خلق محتوای باکیفیت و جذاب برای مخاطبانش به فروش، بازاریابی و افزایش آگاهی از برند ها کمک کند.

 

 

 تولید محتوا شامل چه مواردی می شود؟

 

توجه داشته باشید که تولید محتوا فقط شامل متن نمی شود و محتوایی مثل عکس، ودیو و … را هم شامل می شود.

تولید محتوا را جدی بگیرید.

چرا تولید محتوا مهم است؟

طبق گفته ست گودین این تنها چیزی است که از بازاریابی باقی مانده است؛ بازاریابی محتوا است. از نظر او کاربران دیگر به دنبال خرید و دیدن محصولات نیستند؛ بلکه به دنبال قصه هر کالا هستند و به همین خاطر تولید محتوای درست و اصولی هر روز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اگر قرار بود مخاطبان فقط با کالا آشنا شوند خواندن بروشور کافی بود.

 

به همین خاطر تولید محتوای درست و اصولی هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگر قرار بود مخاطبان فقط با کالا آشنا شوند؛ خواندن بروشورها کافی بود. اما دقت کنید چیزی که امروز حائز اهمیت است و باعث رونق کسب و کار ها می شود؛ استفاده درست و اصولی از دانش تولید محتوا، بازاریابی و بهینه سازی محتوا است.  توجه داشته باشید که تولید محتوا از نظر هر کسی یک تعریف دارد و هر کسی نظر خودش را می دهد؟؛ چون دنیای بازاریابی محتوا بسیار گسترده است. به طور کلی به هر چیزی که برای انسان قابل درک است و به صورت دیجیتال ( ویدیو، پادکست، مقاله ، عکس و ..) قابل انتشار است؛ تولید محتوا گفته می شود.

چرا تولید محتوا مهم است؟

از تولید محتوا تا بازاریابی محتوا

 

کسانی که با فضای مجازی و دیجیتال آشنایی دارند؛ مشاهده می کنند که بعضی پیج ها، بازدید های بالا و تعامل زیادی در پیجشون انجام می ‌شود. در حالی هیچ گونه محتوای آموزشی و مفیدی ندارند. این در حالی است که صفحه بسیاری از افراد بزرگ و صاحب علم خالی از دنبال کننده زیادی است.

 

 

این سوال پیش می ‌آید که چرا افراد بزرگ و تحصیل کرده با وجود مطالب علمی و آموزنده زیادی که در پیجشان قرار می دهند دنبال کننده کمی دارند؟

 

توجه کنید تمایز مهم و قابل توجه بین این افراد، هدف و چگونگی تولید محتوا است.

1- افراد اهداف مختلفی از جمله کسب درآمد، برندینگ، فروش، شهرت و … استفاده میکنند.

2- هر محتوایی، محتوا نیست و شما را در رسیدن به این اهداف یاری نمی کند.

 

 

 چرخ بازاریابی

 

چرخه بازاریابی شامل مراحل زیر می شود که تولید محتوا فقط یکی از این مرحله است. مراحل این چرخه به شرح زیر است.

 

1- هدف گذاری      2- تدوین استراتژی     3- محتوا تولید محتوا    4-  توزیع تحلیل     5- اصلاح و به روزرسانی

 

 

توجه داشته باشید که فقط خلق محتوا بدون مراحل دیگه فایده ای ندارد و شما را به اهداف خود نمی رسند. همین باعث اختلاف تعداد دنبال کننده ها و ناکام بودن شما از اهداف می شود.

تولید محتوایی مفید است که بتواند برای شما درآمدزایی داشته باشد. پس به این راحتی ها هم نیست.

بازاریابی محتوا

 تاریخچه تولید محتوا

 

اولین کسی که شروع به تولید محتوا کرد غارنشینی بود به نام استونی بالمارت که به نوعی با ثبت نقاشی روی دیوار های غار تولید محتوا کرد؛ که دیگر به تعاریف امروزی هم خوانی ندارد. تاریخ تولید محتوا با بازار یابی مبتنی بر محتوا گره خورده است. مبدا تاریخی تولید محتوا زمانی است که از آن  برای کسب درآمد و بازاریابی استفاده شد.

شرکت ها و کمپانی ها متوجه شدند که برای اهداف کسب کار خود دیگر تبلیغ خالی فایده ای ندارد و باید با مشتری ارتباط بلند مدت دو طرفه ای برقرار کنند. بدون تعارف بخوام بگم  دیگر این معنی رو میده که آدم ها گول تبلیغات را نمی خورند  و باید با آن ها وارد رابطه شد که با تولید محتوا این کار ممکن می‌ شود.

البته تولید محتوایی که برای مخاطب جذاب باشد. همه چیز از شرکت  john peene  شروع شد که بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی بود. این شرکت ابتدا با استفاده از تبلیغات توانست مقداری فروش داشته باشد و به هدف خود برسد اما بعد از مدتی برای ارتباط بیشتر با مشتری مجله ای چاپ کرد که مخصوص کشاورزان بود و در آن شروع به تولید محتوا کرد. در مجله مطالب آموزشی قرار دادند و در کنار آن محصولات شرکت خودش را معرفی کردند.

بعد از آن پیشرفت های بیشتری دیده شد و تولید محتوا به تبلیغات رادیویی و تلویزیونی رسید. در این دوره تولید محتوا با هدف کسب درآمد بود اما تبلیغات خیلی پررنگ تر بود.

تاریخچه تولید محتوا

 بعد از رادیو نوبت به اینترنت رسید

 

همان طور که می دانید تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی در زندگی تک تک ما گذاشته است و با گسترش وبلاگ ها و شروع کار موتورهای جست و جو گر ،گوگل  و ظهور شبکه های اجتماعی.  از طریق همه این راه ها محتوا های مفید و با کیفیت و جذاب برای کاربران تولید شده و از اتولید محتوا و بازاریابی آن به درآمد های زیادی می شود رسید و بازاریابی شکل جدیدی رو به خودش گرفت.

 

 

تفاوت تولید محتوا و تبلیغات

 

تبلیغ کردن یک پیام یک طرفه است که در مکان و زمان مناسب به افراد مختلف ارائه شده است و هدف آن می تواند هر چیزی باشد.  اما تولید محتوا یکی از مراحل بازاریابی است که با آن ارتباط دوطرفه بین  مشتری و فروشنده برقرار می ‌شود؛ به طور کلی هدف تولید محتوا می تواند کسب درآمد و بازاریابی باشد. به عنوان مثال زمانی که شما با یک محصول در بیلبورد های تبلیغاتی آشنا می‌شوید صرفاً آشنا شده و ممکن است خریدی صورت نگیرد. اما با تولید محتوا و آشنایی بیشتر با صفحه های اجتماعی مکرر و ارتباط بیشتر با آن ها، بهشان وابسته تر خواهید شد و احتمال خرید شما از آن محصول بیشتر خواهد شد.

چرا تولید محتوارو جدی بگیریم؟

آیا هر کسب و کاری به تولید محتوا نیاز دارند؟

 

به زبان ساده بخوام بگم، بازاریابی مبتنی بر محتوا برای هر کسب و کاری که بتواند تولید محتوای مفید و با کیفیت ارتباط  با دیگر مخاطبان برقرار کند؛ ضروری است.

 

 

 مزیت های تولید محتوا

1-   کسب درآمد از خود محتوا

2-  کسب درآمد به واسطه کسب و کارتان

3-  استفاده از ان کم هزینه است.

4-  باعث ایجاد شهرت،اعتماد و اعتبار می شود.

5- تاثیری زیادی در وفا دار موندن مشتری به مشما می کند.

ایا هر کسب و کاری به تولید محتوا نیاز دارد؟

کلام آخر

 

در این مقاله سعی کردیم تولید محتوا و تاثیرات آن بر کسب و کار شما را به طور کامل توضیح دهیم.به طور خلاصه این که اگر در کسب و کار خود می توانید تولید محتوا کنید؛ حتما این کار را انجام دهید. همان طور که گفته شد امروزه دیگر تولید محتوا به عنوان یک شغل شناخته می شود. در سال‌ های اخیر تولید محتوا انقدر مطرح و مفید واقع شد که خیلی از افراد در جمله من به عنوان شغل اصلی به آن نگاه می کنند.

در حال حاضر بازار تولید محتوا بسیار داغ است در حالی که افراد متخصص در این حوزه خیلی کم هستند. از یک کسب و کار ساده تا شرکت‌های و کمپانی‌های بزرگ به آن نیاز دارند. برای سئوالات بیشتر می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *